Wzory nagrobków

Wzory nagrobków2016-11-08T13:58:04+00:00

Wybierz projekt nagrobka, a następnie kliknij na nim,
aby ustalić wymiary, wybrać kolor granitu oraz dodać napisy i zdjęcia.

Wybór nagrobka dla wielu osób bywa bardzo trudny. Najczęściej naszym zamierzeniem jest jego piękny i nietuzinkowy wygląd oraz oddanie wyjątkowości osoby, która w danym miejscu spoczęła. Inspiracji poszukujemy na cmentarzach, w sieci oraz w portfoliach zakładów kamieniarskich. Poszukiwanie pochłania często trochę czasu.

Zdarza się, że w innych nagrobkach jakie obserwujemy na cmentarzach podobają nam się pojedyncze elementy, wówczas poleca się robienie zdjęć i przedstawienie swojego pomysłu ich połączenia w zakładzie kamieniarskim. Możemy również wykonać szkic na kartce i z nim udać się do pracowni. Obecnie część prac została zautomatyzowana, jednak nadal dużą wagę odgrywają umiejętności rzemieślnika.

W pierwszym etapie najważniejsze jest właściwe porozumienie i stworzenie najlepiej graficznej komputerowej wersji projektu nagrobka jaki ma powstać. Po wspólnych ustaleniach grafik zabiera się do pracy. Następnie projekt zostaje przekazany klientowi do akceptacji. Na tym etapie mamy jeszcze możliwość zgłoszenia swoich uwag i dopracowania projektu. Później gdy prace będą już w toku może okazać się to bardzo trudne i kosztowne, dlatego warto dobrze się zastanowić przed potwierdzeniem, że wszystko wygląda tak jak tego oczekiwaliśmy.