Projektowanie nagrobków 3D

Jak zamówić nagrobek? Jakie są opłaty i ceny?

Podczas projektowania nagrobka na naszej stronie (nagrobek tradycyjny, nagrobek nowowczesny, mini nagrobek), mogą Państwo kliknąć przycisk „Sprawdż cenę”, aby zobaczyć aktualną cenę projektowanego nagrobka. W większości województw nagrobki różnią się wielkością, a także grubością płyt. W Polsce wschodniej nagrobki zazwyczaj są większe, a grubość płyt wynosi 6-8 cm; na zachodzie Polski mniejsze i o grubości płyty 5 cm. Czas potrzebny na wykonanie nagrobka to od 6 do 8 tygodni.

Nagrobek tradycyjny

Nagrobek 19

Wybór materiału kamieniarskiego ma na ogół decydujący wpływ na poziom kosztów realizacji nagrobka. W zależności od powierzchni, koloru oraz gatunku kamienia, pomnik może kosztować od 4,000 złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Projektuj nagrobek tradycyjny

Nagrobek nowoczesny

Pomnik z rzeźbą 23

Proces grawerowania laserowego pozwala na umieszczanie obrazów w jakości fotograficznej bezpośrednio na powierzchni płyty z czarnego granitu. Grawerowane powierzchnie mogą mieć dowolne kształty i rozmiary.

Projektuj nagrobek nowoczesny

Mini nagrobek

Fachowe i precyzyjne wykonywanie portretów lub wizerunków osób, które od nas odeszły na płycie kamiennej to dość popularny sposób na wykańczanie nagrobków. Laserowo grawerowane pomniki pozwalają uchwycić piękne wspomnienia z życia.

Projektuj mini nagrobek

Projektowanie tablicy z brązu (2D)

Tablice z brązu są najnowszym dodatkiem do naszej oferty produktów funeralnych, aby zadowolić klientów, którzy preferują tradycyjny materiał.

Projektuj tablicę z brązu

Wybierz projekt nagrobka, a następnie kliknij na nim,
aby ustalić wymiary, wybrać kolor granitu oraz dodać napisy i zdjęcia.

Wybór nagrobka dla wielu osób bywa bardzo trudny. Najczęściej naszym zamierzeniem jest jego piękny i nietuzinkowy wygląd oraz oddanie wyjątkowości osoby, która w danym miejscu spoczęła. Inspiracji poszukujemy na cmentarzach, w sieci oraz w portfoliach zakładów kamieniarskich. Poszukiwanie pochłania często trochę czasu.

Zdarza się, że w innych nagrobkach jakie obserwujemy na cmentarzach podobają nam się pojedyncze elementy, wówczas poleca się robienie zdjęć i przedstawienie swojego pomysłu ich połączenia w zakładzie kamieniarskim. Możemy również wykonać szkic na kartce i z nim udać się do pracowni. Obecnie część prac została zautomatyzowana, jednak nadal dużą wagę odgrywają umiejętności rzemieślnika.

W pierwszym etapie najważniejsze jest właściwe porozumienie i stworzenie najlepiej graficznej komputerowej wersji projektu nagrobka jaki ma powstać. Po wspólnych ustaleniach grafik zabiera się do pracy. Następnie projekt zostaje przekazany klientowi do akceptacji. Na tym etapie mamy jeszcze możliwość zgłoszenia swoich uwag i dopracowania projektu. Później gdy prace będą już w toku może okazać się to bardzo trudne i kosztowne, dlatego warto dobrze się zastanowić przed potwierdzeniem, że wszystko wygląda tak jak tego oczekiwaliśmy.