Urny dla zwierząt

Urny dla zwierząt

Śmierć ukochanego pupila to wielka tragedia dla właściciela, który przez wiele lat silnie związał się ze zwierzakiem i przyzwyczaił się do jego obecności w swoich czterech kątach. Problem pojawia się w momencie gdy nie wiemy co zrobić z zwierzakiem po jego śmierci. Obecnie coraz bardziej rozpowszechnione stały się cmentarze dla zwierząt. Pupila pochowamy tam oczywiście w niewielkiej trumnie. Można jednak dokonać kremacji i umieścić prochy w urnie.

Niektóre firmy proponują nam w swojej ofercie również urny dla zwierząt. Wybór najczęściej nie jest bardzo szeroki, gdyż obejmuje zaledwie kilka wzorów. Na niektórych umieszczane są figurki psa lub kota, inne ozdabiane są odciskami zwierzęcych łapek. Wszystkie piękne i pomimo niezwykle smutnych okoliczności wydają się nawet wesołe.

Możemy oczywiście zamówić indywidualny model urny, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami, których z pewnością większość z nas woli uniknąć. Urny dla zwierzaków kosztują najczęściej kilkadziesiąt złotych, a ich pułap cenowy nie przekracza 100 zł.

Pamiętajmy jednak że dokonanie spopielenia zwłok może być problematyczne ze względu na niewielką ilość odpowiednich krematoriów. Cały proces spopielenia odbywa się podobnie jak u ludzi. Jednak tutaj nie ma uroczystości i całej ceremonii jaka odbywa się w przypadku ludzi.

Jeśli ktoś bardzo kochał swojego pupila to ma możliwość pochowania go tak samo jak ma to miejsce w przypadku ludzi – w trumnie lub urnie. Cmentarzy dla zwierząt jest w prawdzie niewiele ale jeśli jakakolwiek osoba będzie zainteresowana z cała pewnością znajdzie ten znajdujący się najbliżej jego miejsca zamieszkania. Wiele osób decyduje się na taki pochówek aby podziękować pupilowi za wierność i oddanie przez lata. W ostatniej dekadzie trend związany z tego typu pogrzebami znacząco wzrósł. Coraz więcej z nas poszukuje takiej opcji i decyduje się na skorzystanie z niej.

2020-06-06T18:07:32+00:00Czerwiec, 2020|Blog pogrzebowy, Cmentarze, Informacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz