Wieczna Pamięć powstała w 2012 roku w ramach inkubatora Idea Banku S.A.

W grudniu 2013 roku uzyskała dotację PO IG 8.1 na „Stworzenie internetowej platformy cyfrowej do projektowania nagrobków i zarządzania dokumentacją projektu”.

Przygotowaliśmy bibliotekę kształtów nagrobków pojedynczych, podwójnych oraz dziecięcych wraz z kolorarmi granitu do wyboru.

W programie do projektowania umieściliśmy także galanterię nagrobną znanej na całym świecie włoskiej firmy Biondan (aplikacje sakralne z brązu, rzeźby z marmuru carrara, wazony oraz lampy).

Wszystko to powstało dzięki współpracy firm Tempus Polska, PAP Liebchen oraz Forever Shining.

Możliwości oferowane przez dzisiejszą technologię w zupełności wystarczają na profesjonalne projektowanie nagrobków w przeglądarce internetowej.

Mogą Państwo bez konieczności angażowania specjalistów i dzielenia się z nimi swoim emocjami wyświetlać różne warianty kolorystyczne danego kształtu nagrobka, a także bez pośpiechu zastanowić się nad wyborem i rozmieszczeniem stosownego epitafium na tablicy napisowej.

Gdy wybieramy nagrobek, który stanie na grobie naszych bliskich najważniejsze są oczywiście takie elementy jak jakość i solidność wykonania. Pierwszą ważną decyzją jest zlecenie jego stworzenia możliwie jak najlepszej firmie kamieniarskiej, która posiada wieloletnie doświadczenie, wielu zadowolonych klientów oraz liczne przykłady swoich wcześniejszych realizacji, z których możemy czerpać inspirację.

Kolejny element to oczywiście czas kiedy postawimy pomnik. Specjaliści zalecają aby upłynęło przynajmniej pół roku od czasu pogrzebu. W tym okresie ziemia powinna już się dobrze „ułożyć”, dzięki czemu spadnie ryzyko zapadnięcia się nagrobka lub połamania niektórych jego elementów.

Następnie projektujemy kształt nagrobka. Obecnie jest to możliwe przy użyciu naszego programu dostępnego na stronie, który umożliwia nam wizualną ocenę efektu naszej pracy przed jej ostatecznym zaakceptowaniem. Dobieramy tu odpowiedni kształt płyty, rozmieszczamy dodatki i zdobienia a także określamy rodzaj czcionki, przy pomocy którego wykonane zostaną napisy.

Na tym etapie decydujemy czy zamierzamy umieścić wazon, lampę czy może zdecydujemy się na podstawkę pod znicze. Ważne jest również podjęcie decyzji apropo wszelkich dodatkowych napisów, które zostaną umieszczone w obrębie płyty oraz ewentualnych zdjęć czy też ozdób i wizerunków, które wykonane zostaną metodą piaskowania.

Gdy mamy zaprojektowany wygląd nagrobka dobieramy kamień. Najczęściej wyznacznikiem są wizualne odczucia czyli to co nam się spodoba oraz cena danego kamienia.

Niektórzy dobierają nagrobek ściśle wedle własnego gustu, inni natomiast szukają w nim odniesienia do osoby zmarłej, np. nie lubił/a tego koloru to nagrobek również będzie w innym. Takie podejście ukazuje również jak bliski był nam dany człowiek, jak dobrze go znaliśmy i jak bardzo nam go brakuje.