Nagrobek z rzeźbą

Przyjmujemy zamówienia na pomniki z rzeźbionymi statuami.

  • Rzeźby do wyboru
  • Indywidualny kształt tablicy
  • Dowolona aranżacja zdjęć na tablicy
  • Grawer laserem
  • Litery pozłacane

Rzeźby oraz płaskorzeźby z marmuru carrara często umieszczane są na tablicach epitafijnych. Istnieje wiele symboli, które można zamówić w zakładach kamieniarskich. Największą popularnością cieszą się wszelkiego wizerunki Matki Boskiej oraz aniołów. Przedstawiane w wielu pozach, symbolizują nasze oddanie w ręce Pana. Wiele osób wybiera klepsydry, które są symbolem przemijającego czasu. Rzeźby Jezusa Chrystusa modlącego się pod krzyżem są także bardzo często spotykane na polskich cmentarzach. Wszystkie wymienione symbole można zamówić w zakładach kamieniarskich specjalizujących się w produkcji rzeźb marmurowych. Na zamówienie powstają bardzo różne rzeźny. Wiele z nich przedstawia patronów zmarłych takich jak św. Józef czy św. Piotr.

Niezależnie od tego jaki rodzaj rzeźby wybierzemy i jej charakter symboliczny, jej najważniejszym zadaniem jest przypominanie o osobie zmarłej, która w tym miejscu została pochowana. Rzeźba nie może tez przytłaczać samego grobu i jej wielkość powinna być odpowiednio dobrana. Obecnie większość rzeźb, które możemy nabyć i spotykamy na cmentarzach powstaje w zakładach kamieniarskich przy użyciu specjalistycznych maszyn tokarskich. Figury rzeźbione ręcznie nadal powstają, jednak ich cena jest kilku albo kilkunastokrotnie wyższa od tych dostępnych w sklepach.

Ceny rzeźb bywają bardzo zróżnicowane, a ich wysokość uzależniona jest przede wszystkim od wielkości figurki oraz stopnia detali. Najmniejsze rzeźby o wysokości około 30 cm można nabyć już od 300zł. Jednak aby robiła ona odpowiednie wrażanie, należy poświęcić na ten cel kilkanaście tysięcy złotych.

Inwestycja w tego rodzaju dekorację jest bardzo dobrym posunięciem. Wystarczy przespacerować się po cmentarzach, aby stwierdzić, że groby przy których znajdują się rzeźby z marmuru prezentują się o wiele bardziej dostojnie i okazale od pozostałych.