Proces grawerowania laserowego pozwala na umieszczanie obrazów w jakości fotograficznej bezpośrednio na powierzchni płyty z czarnego granitu. Grawerowane powierzchnie mogą mieć dowolne kształty i rozmiary.

Trwałość graweru laserem jest oceniana na ok. 100 – 500 lat w zależności od jakości granitu oraz jakości wykonania.

Fachowe i precyzyjne wykonywanie portretów lub wizerunków osób, które od nas odeszły na płycie kamiennej to dość popularny sposób na wykańczanie nagrobków. W ofercie dużej ilości firm oferujących wyrób nagrobków znajdują się zarówno portrety kute, które przedstawiają portret Jezusa, Matki Boskiej, różnych aniołów czy też postaci świętych. Bardzo często na wielu płytach znajdują się także portrety i wizerunki osób historycznych lub różnego rodzaju krzyże, mniej lub bardziej wyszukane ornamenty czy też motywy roślinne.

Tak jak w nieco dawniejszym okresie szczególnym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne fotografie mocowane na tablicy kamiennej nagrobku, tak w dniu dzisiejszym zdecydowanie większą popularnością cieszą się grawery w kamieniu. Fakt ten wynika z dużo większej praktyczności i zwiększonej wytrzymałości drugiego rozwiązania w porównaniu do przykładowej fotografii.

Każda z prac wykonanych techniką grawerowania wydaje się być dużo bardziej trwała niż w przypadku techniki zamieszczania tradycyjnej fotografii.

Nierzadko zdarzało się, bowiem że fotografia pod wpływem oddziaływania pewnych dosyć niekorzystnych warunków atmosferycznych potrafiła się odkleić od powierzchni pomnika i wymagała ponownego przyklejenia lub całkowitej wymiany.

W przypadku portretów wykonanych metodą grawerowania ryzyko to jest całkowicie wyeliminowane. Każdy z nagrobków posiadających czy to tablice napisowe czy też zdjęcia wykonane w ten sposób staje się na pewno dużo bardziej estetyczny i elegancki.

Pewnym mankamentem może wydawać się wyższa cena, elementy wykonywane poprzez grawerowanie są, bowiem nieco droższe od tradycyjnej fotografii.

W porównaniu jednak do czasu, który potrafią przetrwać są to na dzień dzisiejszy metody umożliwiające wykonanie portretu, który będzie w stanie wytrwać bardzo długi okres czasu nawet w najbardziej niesprzyjających mu warunkach atmosferycznych. Wybór zatem wydaje się być bardzo prosty i jednoznaczny.

Nasze laserowo grawerowane pomniki pozwalają uchwycić piękne wspomnienia z życia. Nasz zespół projektantów stworzy niepowtarzalną grafikę oddającą cześć pamięci bliskiej, ukochanej osoby specjalnie zaprojektowanym pomnikiem.

* Zdjęcia muszą zawierać co najmniej 1 MB danych

Każde życie ma swoją historię
Zacznij projektowanie
Mini nagrobek Cena
Tablica: Szerokość: 30 cm, Wysokość: 30 cm, Grubość: 6 cm
Podstawa: Szerokość: 40 cm, Długość: 40 cm, Grubość: 6 cm
6000.00

Nagrobek pojedynczy Cena
Tablica: Szerokość: 60 cm, Wysokość: 60 cm, Grubość: 10 cm
Podstawa: Szerokość: 120 cm, Długość: 210 cm, Grubość: 6 cm
12000.00

Nagrobek pojedynczy Cena
Tablica: Szerokość: 90 cm, Wysokość: 90 cm, Grubość: 10 cm
Podstawa: Szerokość 120 cm, Długość: 210 cm, Grubość: 6 cm
20000.00

Nagrobek podwójny Cena
Tablica: Szerokość: 120 cm, Wysokość: 120 cm, Grubość: 10 cm
Podstawa: Szerokość: 210 cm, Długość: 220 cm, Grubość: 6 cm
28000.00
Tablica Cena
Szerokość: 30 cm, Wysokość: 30 cm, Grubość: 6 cm 2400.00

Tablica Cena
Szerokość: 60 cm, Wysokość: 60 cm, Grubość: 10 cm 6000.00

Tablica Cena
Szerokość: 90 cm, Wysokość: 90 cm, Grubość: 10 cm 12000.00

Tablica Cena
Szerokość: 120 cm, Wysokość: 120 cm, Grubość: 10 cm 18000.00

Podane ceny dotyczą czarnego granitu wysokiej jakości
Glory Black lub Absolute Black.

Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne
Nagrobki nowoczesne