Projektowanie nagrobka tradycyjnego (2D)

Projektowanie nagrobka nowoczesnego (2D)

Krok 1. Wybór kształtu.


 Po prawej stronie monitora zobaczysz listę kształtów nagrobków. Wybierz z niej jeden, który najbardziej Ci odpowiada i kliknij na niego aby wyświetlił się w centralnej części strony. Gdy będzie się tam znajdował, kliknij przycisk „dalej”.

Krok 2. Wybór kamienia.


Możliwe jest łączenie w jednym nagrobku różnych kolorów kamienia. Aby wybrać musisz w pierwszej kolejności kliknąć na odpowiednią część nagrobka i wówczas wybrać kamień klikając na niego w bibliotece po prawej stronie. Czynność należy powtarzać aż zdecydujesz o kolorach wszystkich elementów nagrobka. Gdy tak się stanie kliknij przycisk „dalej”.

Krok 3. Ustalanie wymiarów.


Również należy je dobrać w odniesieniu do każdej z części nagrobka. Najpierw klikamy na odpowiedni fragment pomnika, a następnie za pomocą widocznych po prawej stronie przycisków + oraz – ustalamy odpowiedni wymiar. Gdy wszystkie części są odpowiednich rozmiarów klikamy przycisk „dalej”.

*(warto wcześniej dowiedzieć się jakie są wytyczne konkretnego cmentarza odnośnie wymiarów nagrobków. Informacje takie uzyskamy w biurze cmentarza lub w regulaminie)

Krok 4. Dodawanie inskrypcji.


Za każdym razem wpisuj w widoczne po prawej stronie okienko jedynie tekst, który ma się znaleźć w jednej linii. Dobierz jego wielkość, kolor i czcionkę. Następni kliknij „dodaj linię” i wpisz tekst dla kolejnej linijki. Gdy linijka tekstu jest gotowa możesz kliknąć na nią na nagrobku i ustalić jej dokładne położenie. Gdy uzupełnisz cały tekst jaki ma się znaleźć na płycie i ułożysz go w odpowiednich pozycjach kliknij przycisk „dalej”.

Następnie możesz kliknąć na dodaną inskrypcję na tablicy nagrobka, aby zmienić jej wielkość, kolor, pozycję lub krój pisma.

Krok 5. Dodawanie zdjęcia.


Jeśli nie chcesz aby na nagrobku znalazło się zdjęcie pomiń tę opcję klikając przycisk „dalej”.

Aby dodać zdjęcie należy w pierwszej kolejności wybrać jego kształt z listy po prawej stronie ekranu. Gdy zdecydujemy się jaki ma on być należy na nim kliknąć. W tym momencie na ekranie pojawią się dodatkowe opcje, które dadzą nam możliwość przesłania fotografii z dysku naszego komputera. Gdy zdjęcie będzie wgrane klikamy przycisk „dalej”

Krok 6. Dodawanie galanterii.


Kliknij na jedną z dostępnych po prawej stronie galanterii. W każdej z nich dostępne są wzory do wyboru. Po zdecydowaniu się na jeden z nich, kliknij w wybrany kształt, a następnie kliknij przycisk „dalej”.

Jeśli nie chcesz umieszczać galanterii na nagrobku pomiń tę opcję klikając przycisk „dalej”.

Krok 7. Wizualizacja projektu.


Na tym etapie masz możliwość obejrzenia swojego projektu w 3D. Używając środkowego przycisku myszki możesz przybliżać i oddalać widok. Natomiast gdy przytrzymasz lewy przycisk myszki na środku ekranu komputera, a następnie będziesz nią poruszać zmieni się kąt widoku.

Po obejrzeniu projektu klikamy przycisk „dalej”.

Naciśnij i przytrzymaj lewy przycisk myszki na środku ekranu, a następnie poruszaj myszką, aby zmienić kąt widoku.

Krok 8. Cena


Możesz sprawdzić cenę projektu. Dzięki temu porównasz wartość wszystkich elementów zaprojektowanego nagrobka. Możliwe jest również pobranie pliku PDF i przesłanie bliskim.

Po sprawdzeniu ceny kliknij przycisk „dalej”.

Krok 9. Zapisywanie projektu


Gratulacje ! Udało Ci się spersonalizować projekt ! Jeżeli chcesz go zapisać na serwerze, musisz się zalogować lub zarejestrować.  Gdy projekt zostanie zapisany, możesz ponownie go edytować w dowolnej chwili lub zamówić jego realizację.