Historia, która rozpoczęła się w 1956 roku w małym przydomowym warsztacie w garażu doprowadziła Biondan do stania się ponad 56.000 m2 zakładem produkcyjnym, pełniącym ważną rolę w branży pogrzebowej wraz z wieloma oddziałami i dystrybutorami w Europie i na całym świecie.

Cele, które przyświecały od początku działalności Biondan doskonale oddają ponad czasowe artystyczne piękno produktów sakralnych z brązu oraz wychodzą na przeciw nieustanie zmieniającym się zapotrzebowaniom na rynku, nie wspominając o kultywacji dziedzictwa artystycznego, które charakteryzuje produkcję.

Biondan jest synonimem włoskiego designu na całym świecie, każdy element został zaprojektowany i wyprodukowany w całości we Włoszech – w sumie ponad 7000 artykułów.

Każdy produkt stworzony przez Biondan to miesiące badań i rozwoju prowadzonego przez zespół doświadczonych artystów i inżynierów.

Każdy produkt jest starannie opracowany ze dbałością o szczegóły. Innowacje w projekcie muszą przestrzegać wymagań produkcyjnych – tworzymy produkty, które działają ! Dlatego projektanci i eksperci techniczni muszą współpracować, aby zrealizować swoje inspiracje w produktach, które są nie tylko piękne, ale niezawodne i praktyczne. Jest to jeden z sekretów sukcesu Biondan, a więc piękne, oryginalne produkty, dobrze przemyślane i wykonane z myślą o najwyższej jakości.

Wybór produktów obejmuje artykuły z brązu, stali i marmuru, a ośrodek badawczy i personel artystyczny stale pracuje nad użyciem nowych materiałów i wdrażaniem procesów produkcyjnych, które przyniosą innowacyjne wykończenia aplikacji produktów.

Unikalne, zarówno pod względem jakości oraz estetyki produkty stają się czymś więcej niż tylko dodatkami nagrobnymi. Stają się drogocennymi wspomnieniami.

Brąz od wynalezienia, był bohaterem najważniejszych dzieł sztuki. Tak cenny jak miedź, ale także trwały jak żelazo, brąz dał naszym przodkom nowy sposób na tworzenie sztuki i kultury dla przyszłych pokoleń. Dokładnie te same emocje, które zostały umieszczone w dziełach z brązu cztery tysiące lat temu, można obserwować dziś na żywo – to samo napięcie w twarzach oraz precyzję ruchów.