Aby grób jak najładniej wyglądał, wszelkie komponenty muszą zostać wykonane ze stali nierdzewnej. Od urn, aż po ramki na zdjęcie – nie można niestety oszczędzać na jakości stali. Nagrobek jest ciągle narażony na zmienne warunki atmosferyczne, wobec czego mogą powstawać poważne problemy gdy idzie o utrzymanie grobu w czystości. Z tego też powodu, inwestycja w stal nierdzewną, może się po prostu w przyszłości zwrócić.

Najczęściej stal nierdzewna jest wykorzystywana do konstruowania różnego rodzaju krzyży. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wybudować nagrobku (bo osoba zginęła w wypadku samochodowym) w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się krzyże ze stali nierdzewnej. Dodatkową zaletą stali nierdzewnej jest to, iż doskonale komponuje się z wszelkiego rodzaju kamieniem. Ich odporność na warunki atmosferyczne jest bardzo wysoka, wobec czego mogą przez kilka lat wytrzymać na zewnątrz. Jak się okazuje, nie wszystko musi być w barwie srebrnej, ponieważ mogą zostać wykonane różnego rodzaju figury także z aplikacją brązu. Na tej podstawie, naszym figurką może zostać nada niemalże dowolna barwa, z zachowaniem wszystkich właściwości stali nierdzewnej.

Bardzo często jest także stal nierdzewna stosowana do różnego rodzaju ramek do porcelany. Na tej podstawie, można przymocować zdjęcie, które bezwątpienia będzie odporne na wszelkie zmiany atmosferyczne a do tego będzie bardzo dobrze wyglądać. Takie ramki są mocowane albo na podstawie kleju albo też bolców. Istnieją różne wzory takich ramek, mogą być to albo okrągłe obwódki albo też kwadratowe szachownice, na które zostanie przyklejony jakiś element. Dowolność formy jest bardzo wysoka, można także wykonać w tym wypadku odpowiednią formę na zlecenie klienta. Bardzo duże znaczenia ma także kolor ramki, ponieważ po aplikacji odpowiedniej barwy może zostać nadana dowolna barwa, przy zachowaniu takich właściwości jak wcześniej.
Stal nierdzewna jest także bardzo często wykorzystywana przy tworzeniu różnego rodzaju urn. W szczególności tych, które zostaną następnie zakopane. Ma to zachować je w znacznie lepszym stanie.

Pozostałe składniki nagrobku takie jak np.: litery mogą także zostać wykonane ze stali nierdzewnej.   Ponadto w usługach wielu firm oferowane są takie elementy jak lampki na cmentarz w wersji ze stali nierdzewnej, bądź też same obudowy do lamp. W zasadzie, każdy element zewnętrzny może zostać z niej wykonany, pozostaje tylko i wyłącznie element ceny który może tutaj odgrywać znaczną rolę.

Podsumowując ten temat, producenci w swojej ofercie mają bardzo szeroki wybór produktów z stali nierdzewnej. Jeśli nawet nie znajdziemy produkty który chcemy kupić, to możemy poprosić o złożenie oferty w zakresie wyrobienia takiego produktu na nasze indywidualne zamówienia. Bezwątpienia jest to sprawa nieco droższa, ale pozwala za to znacznie dłużej przetrwać wszelkim elementom zewnętrznym. Oczywiście, w przypadku zwykłej stali i utrzymywania bardzo wysokiej czystości, jesteśmy w stanie i bez niej się obyć. Jednakże praca i obowiązki domowe nie pozwalają zazwyczaj tak często odwiedzać zmarłych.