Kredytowanie pogrzebu

Kredytowanie pogrzebu

Sfinansowanie pogrzebu, szczególnie w większych miastach bywa kłopotliwe. Wprawdzie osoby najbliżej spokrewnione mają możliwość skorzystania z rządowego zasiłku pogrzebowego, jednak kwota 4 tys. Zł może okazać się niewystarczająca. Statystyczne dane pokazują, że w dużych miejscowościach realizacja standardowego pogrzebu zamyka się w ramach 4,5-7,5 tys. Zł i jest to suma nie uwzględniająca miejsca na cmentarzu oraz uroczystości w kościele, które mogą nas kosztować nawet drugie tyle.

Oczywiście organizacja całości pochówku nie stanowi problemu dla osób zamożniejszych. Jeśli jednak nie posiadamy wystarczających środków, a zmarły nie był ubezpieczony na wypadek śmierci, to może okazać się, że ciężko będzie nam samodzielnie zorganizować godną ostatnią drogę dla bliskiej osoby.

Odkąd w 2011 roku zasiłki pogrzebowe zostały obniżone, na rynku pojawiła się nowa usługa dostępna w większości największych firm pogrzebowych w Polsce. Jest to kredyt pogrzebowy. Z założenia nie różni się on niczym od takiego udzielanego w banku. Jego oprocentowanie wynosi 12-13%, udzielany jest najczęściej na okres do 3 lat. Kwota jaką możemy uzyskać waha się od kilkuset do 30 tys. Zł. Wszystko zależy oczywiście od naszej zdolności kredytowej.

Rozwiązanie takie jest jednak nadal traktowane przez klientów z rezerwą. Również banki w obawie o swój wizerunek niezbyt chętnie przyłączają się to takich rozwiązań. Niekiedy zdarza się jednak iż kredyt jest jedyną możliwością na pełne zorganizowanie uroczystości pogrzebowej komuś kto był drogi naszemu sercu.

Przedstawione rozwiązanie stanowi jedynie opcję i możliwość wyjścia z trudnej sytuacji gdy nie mamy innego rozwiązania. Jeśli jest to możliwe w naszej okolicy warto na organizację pogrzebu przeznaczyć kwotę zasiłku pogrzebowego i nic poza tym. Jeśli jednak zmarły zadbał o swój pochówek opłacając odpowiednie ubezpieczenie sytuacja może okazać się znaczenie prostsza, gdyż osoba uposażona będzie miała możliwość wypłacenia dodatkowych środków na organizację ceremonii.

2016-06-13T17:52:40+00:00Czerwiec, 2016|Informacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz