Wynajem autokarów busów na pogrzeb

///Wynajem autokarów busów na pogrzeb

Wynajem autokarów busów na pogrzeb

Organizacja pogrzebu wiąże się z koniecznością poniesienia w krótkim czasie wielu kosztów. Czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele elementów należy przygotować aby pochować bliską nam osobę. Jednym z wydatków i spraw koniecznych do załatwienia jest wynajęcie autokaru lub busa, który pomoże przedostać się w szczególności niezmotoryzowanej części rodziny z kościoła na pogrzeb a następnie na stypę.

Świetnym rozwiązaniem jest jeśli masza święta w intencji zmarłego odbywa się w kościele parafii, do której zmarły należał, zaś pogrzeb na cmentarzu do niego przylegającym. Wówczas jeśli znajdziemy odpowiednie miejsce na stypę w bliskim sąsiedztwie kościoła, autokar nie będzie nam potrzebny i będziemy mieli możliwość częściowego zminimalizowania kosztów.

Jeśli jednak pochówek ma się odbyć na nieco oddalonym cmentarzu konieczne będzie wynajęcie autokaru lub busa. Opcja ta uzależniona jest od ilości gości jacy mają zjawić się na ceremonii. Jego zadaniem będzie przewiezienie wszystkich zainteresowanych z kościoła na cmentarz, gdzie odbędzie się czuwanie w kaplicy oraz pełna ceremonia pochówku. Zaś po dopełnieniu obrządku goście zostaną przewiezieni na organizowaną przez rodzinę stypę.

Jeśli pochówek odbywa się w obrządku katolickim konieczne jest również zadbanie o dowiezienie księdza z kościoła na cmentarz i z powrotem. Wielu kapłanów proponuje, że pojadą autokarem razem z bliskimi osoby zmarłej lub zostaje przewieziona przez kogoś z rodziny, kto posiada samochód. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to wiele firm dysponuje również opcją dowiezienia księdza na uroczystość za dodatkową opłatą.

Tak więc także w tak wydawałoby się prostej kwestii jak transport mogą pojawić się znaczące dodatkowe koszty. Jeśli więc jest to możliwe postarajmy się na organizację wszelkich elementów blisko siebie, aby ograniczyć konieczne wydatki, które i tak nie będą małe.

2016-06-11T10:28:57+00:00Czerwiec, 2016|Informacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz