Był sobie cwany Polak, który chciał się wzbogacić kosztem rodaków. Wysłał więc zapytania do chińskich fabryk z prośbą o najniższą cenę. W odpowiedzi otrzymał najniższą możliwą cenę na słabej jakości granit. Zadowolony zaczął sprowadzać w hurtowych ilościach, niskiej jakości, identyczne, gotowe nagrobki oferując je polskim kamieniarzom, którzy sprzedawali je Polakom.

Na atrakcyjną cenę składało się jednak wiele wad, które sprawiały, że pomniki po kilku latach zaczynały się wykruszać lub zmieniać kolor. Cwany Polak zaślepiony wizją zysku nie chciał jednak rezygnować ze swego zarobku i nadal szukał najtańszych nagrobków nie dbając o jakość granitu, z którego były one produkowane.

Część kamieniarzy odwróciła się od niego i w poszukiwaniu dobrej jakości granitu, sama nadal produkowała nagrobki w swoich zakładach.

Jednak detaliczne koszty zakupu granitu, były wysokie, a praca kosztowna.

Dodatkowo w sytuacji gdy każdy z pośredników (począwszy od zakupu bloków granitu, cięciu na slaby itd) dokładał swoje 30% do początkowej ceny, którą kamieniarz, aby „wyjść na swoje” dodatkowo musiał podwoić, zły Chińczyk stał się wrogiem kamieniarzy, którzy nie byli w stanie cenowo walczyć z jego niską jakością.

Wszystko to sprawiało, że Polacy musieli kupować albo tanie, niskiej jakości nagrobki, albo drogie, z gwarancją trwałości udzieloną przez lokalnego kamieniarza. Sytuacja taka trwała niezmiennie przez kilkanaście lat, aż do dziś, czyli powstania oferty złotego środka, którą mamy Państwu przyjemność przedstawić.

Zakup setek bloków wysokiej jakości bezpośrednio u źródeł, a następnie kontrola procesu ich produkcji w fabryce pozwala nam na oferowanie najwyższej jakości w przystępnej cenie, niższej o 20-30% od polskich zakładów kamieniarskich, nadal zajmujących się własną produkcją.

Dla każdego nagrobka oferowanego przez tradycyjny zakład kamieniarski, jesteśmy w stanie przygotować wycenę i dostarczyć nagrobek z najlepszej jakości granitu za kwotę niższą o ok. 2000 – 3000 zł, a następnie wykonać instalację w uzgodnionym terminie.

Dzięki współpracy z globalnymi graczami na rynku granitu, zakup wysokiej jakości granitu, a następnie jego profesjonalna obróbka przestały być dziełem przypadku, a raczej rutyną z gwarancją 100% zgodności finalnego produktu z przesłanym projektem.

Jeżeli chcą Państwo zaoszczęśdzić kilka tysięcy złotych, zapraszamy do kontaktu, a my zajmiemy się przygotowaniem projektu i załatwieniem wszystkich formalności.

Z wyrazami szacunku,
Wieczna Pamięć