Rosnąca popularnością cieszą się cmentarze dla zwierząt. Na terenie Polski znajduje się około 10 takich miejsc, gdzie miłośnicy czworonogów mają możliwość pochowania ich i wystawienia im nagrobków. Zwierzęta można chować w odpowiednio przygotowanych trumienkach lub w urnach po przeprowadzeniu kremacji. Problematyczne jest czasem wykonanie nagrobka dla zwierzaka na taką nekropolie.

Stworzenie projektu i przygotowanie nieco mniejszego pomnika niż ludzki nie powinno stanowić problemu dla żadnego zakładu rzemieślniczego parającego się kamieniarstwem. Oczywiście może się nadal zdarzyć, że zostaniemy odesłani i poinformowani, że takie projekty nie są realizowane. Wynika to zapewne z faktu, iż niektórzy ludzie nadal są przeciwni takim pochówkom i celebracji zwierząt.

Pamiętajmy jednak, że rosnąca popularność organizacji pogrzebów dla zwierząt zmusza firmy do rozszerzania swojej oferty o takie właśnie usługi. Jeśli dany klient będzie zadowolony z pracy rzemieślnika w przypadku malutkiego nagrobka, może w późniejszych latach wrócić do klasyczny duży pomnik dla kogoś bliskiego.

Niestety w dzisiejszych czasach nadal zdarza się prześmiewczy stosunek wielu osób do tego typu praktyk pogrzebowych. Jeśli chcemy załatwić wszystko spokojnie warto najpierw poszukać odpowiedniej firmy w sieci i udać się do jej zakładu w celu dogadania szczegółów. Wówczas z całą pewnością będziemy bardziej zadowoleni. Jeśli nie znajdujemy odpowiedniej wzmianki o konkretnych usługach na stronie żadnego kamieniarza z naszej okolicy możemy online wykonać projekt nagrobka i wysłać maile do kilku z pytaniem czy podejmą się wykonania i prośbą o wycenę. Takie postępowanie pomoże zyskać nam pewność oraz zadowolenie. Jak również wybierzemy najkorzystniejszą opcję.

Wykonanie nagrobka dla zwierzęcia różni się od takiego ludzkiego najczęściej jedynie rozmiarem i ilością naniesionych liter. Czasem właściciele pupili decydują się na bardziej oryginalny „zwierzęcy” kształt. Z tego powodu jego przygotowanie nie powinno być problemem dla żadnego zakładu kamieniarskiego jednak nadal nie w każdym mamy możliwość skorzystania z takiej usługi.