Śmierć to dla wielu osób trudny okres i najczęściej kojarzony jest z bólem i smutkiem. Gdy odchodzi ktoś bliski nie możemy powstrzymać się od łez i jesteśmy przygnębieni. Aby oddać cześć zmarłemu najczęściej stawiane są pomniki, na których zamieszczamy epitafia i inne sentencje pogrzebowe upamiętniające zmarłego. Nie każdy jednak podchodzi do spraw pogrzebowych w opisany sposób.

W zależności od usposobienia i poczucia humoru, zdarzają się ludzie, którzy nie przywiązują aż tak ważnego znaczenia do śmierci. Traktują ją jak coś nieuchronnego, coś co spotka każdego z nas. Oczywiście strata i żal po osobie, która odeszła jest nie do opisania, jednak nie koniecznie można to wyrażać w postaci nagrobka. Poniżej znajdują się autentyczne pomniki osób, które miały lekkie podejście do śmierci, czego dowodem są ich pomysłowe pomniki.

Dowcipny elektryk
Na grobie pewnego elektryka, który zmarł porażony prądem znajduje się napis „Najlepszy elektryk na świecie”.

Chory, któremu nikt nie wierzył, że jest chory
Osoba zmarła w wyniku choroby postanowiła uwiecznić humorystyczny napis na pomniku „Mówiłem ci, że jestem chory”.

Prawdziwy fan motocykli
Pewien młody mężczyzna, który zginął w wypadku motocyklowym zażyczył sobie przed śmiercią, aby jego pomnik był idealna repliką motocyklu Kawasaki Ninja w skali 1:1. Wyrzeźbiony w granitowego bloku kamienia prezentuje się naprawdę imponująco.

Prawdziwy fan Gwiezdnych Wojen
Na jednym z nagrobków w Stanach Zjednoczonych zamiast podobizny zmarłego znajduje się podobizna Mistrza Yody z Gwiezdnych Wojen.

Kucharka
Na grobie pewnej kobiety, która uwielbiała spędzać czas w kuchni zamieszczono jej przepis na domowe krówki.

Miłośnik telefonów komórkowych
Pewien mężczyzna tak uwielbiał swój telefon, że zaprojektował własny grób w kształcie telefonu z klapką.

Dowcipniś
Inskrypcja na grobie pewnego mężczyzny głosi „Spodziewałem się tego”.

Poeta
„Tu leży ciało Jonathana Blake’a, który pewnego razu
zamiast nacisnąć hamulec, niechcący dodał gazu”

Ktoś niezbyt wylewny na swoim grobie zażyczył sobie tylko jeden wyraz „BYE”.

Kolejny fan Star Warsów
Na jednym z grobów zamiast tradycyjnego „Panie ufam Tobie” znajduje się sentencja z Gwiezdnych Wojen „Niech moc będzie z tobą”.

Miłośnik aut
Tak jak jeden pomnik jest wierną repliką motocyklu, tak w tym wypadku jest to replika samochodu. Jak widać maniaków motoryzacji nie brakuje.

Pomysłów na pomysłowy pomnik jest znacznie więcej. O ile na zachodzie tego rodzaju rozbieżności od normy nikogo nie dziwią i nie bulwersują, to w Polsce nie zawsze mogą spotkać się ze zrozumieniem. Sentencje pogrzebowe tak mocno nie rzucają się w oczy dlatego są tolerowane. Co jeśli jednak ktoś sobie zażyczy pomnik w takim stylu? Czy administracja cmentarza wyrazi na to zgodę? Aby się przekonać, należy spróbować!