Usługi fotografowania oraz wideofilmowania ceremonii pogrzebowych

///Usługi fotografowania oraz wideofilmowania ceremonii pogrzebowych

Usługi fotografowania oraz wideofilmowania ceremonii pogrzebowych

Jedną z możliwości dodatkowych, jaką możemy zamówić na uroczystość pogrzebową jest usługa fotografowania bądź wideofilmowania całości uroczystości. Ten element bywa postrzegany dość kontrowersyjnie. Niektórzy uważają, że nie ma potrzeby uwieczniania smutku wszystkich obecnych, pochylonych nad trumną. Posiadanie tego rodzaju zdjęć czy też nagrań może ze zwiększoną intensywnością przywoływać ból i cierpienie, a także utrudniać zamknięcie pewnego etapu i pogodzenie się ze śmiercią kogoś bliskiego.

Zwolennicy takiej usługi podają jako swój najsilniejszy argument, że ceremonie ślubne oraz pogrzebowe są jedynymi okazjami w czasie których gromadzi się cała rodzina, także ta dalsza. Daje nam to możliwość uwiecznienia wszystkich razem i stworzenia pamiątki, dzięki której będzie można chociażby najmłodszym pokazywać kto jest kim i jak dużą mają rodzinę.

Obecnie przedsiębiorstwa pogrzebowe najczęściej posiadają opcję wideofilmowania i fotografowania ceremonii w swojej podstawowej ofercie, z której klient może skorzystać bez konieczności poszukiwania odrębnej osoby, która podjęłaby się tego zajęcia. Z całą pewnością w trakcie ustalania wszelkich szczegółów w biurze przedsiębiorstwa funeralnego zostaną nam zaproponowane najróżniejsze możliwości jakie mamy do wyboru.

To jaką decyzję podejmiemy powinno zostać uzależnione w szczególności od naszego sumienia oraz stanu psychiki po stracie osoby, która była w naszym życiu kimś ważnym. Śmierć jest najtrudniejsza dla tych, którzy pozostają wśród żywych, tak więc jeśli ciężko nam się pogodzić ze stratą i powrócić do codziennych obowiązków i normalnego życia może lepiej unikać uwieczniania ceremonii. Pamiętajmy, że wówczas za każdym razem gdy w naszych domowych zbiorach znajdziemy zdjęcia czy filmy, nasz mózg powróci do obrazów zapisanych w trakcie tego trudnego dla nas dnia pogrzebu i możemy zacząć przeżywać to na nowo.

Jeśli natomiast potrafimy się zdystansować do śmierci i z nią pogodzić. Nie ma żadnych przeszkód aby uwiecznić uroczystość oraz członków rodziny, którzy na nią przybyli. Zdjęcia można również potraktować nieco inaczej od strony psychologicznej. Dla części z nas będą one swoistym wspomnieniem po osobie zmarłej i dowodem zamknięcia pewnych drzwi w naszym życiu.

2016-06-25T05:07:28+00:00Czerwiec, 2016|Informacje|0 komentarzy

Zostaw komentarz