W czym przechowywać prochy zmarłego ?

//, Urny/W czym przechowywać prochy zmarłego ?

W czym przechowywać prochy zmarłego ?

Coraz większa popularność kremacji powoduje, że zwiększa się zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju urny służące do przechowywania prochów zmarłego. Producenci oferują coraz większą ilość pojemników o różnych kształtach oraz wymiarach. Sklepy poszerzają swoją ofertę, której obecne rozmiary zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów.

Biorąc pod uwagę stale zmniejszającą się ilość miejsc na cmentarzach oraz stale rosnące ceny za działki cmentarne oraz pochówek, nie ma się co dziwić, że kremacja zdobywa coraz większą popularność. Jak obliczają specjaliści w Chinach miejsc na cmentarzach zabraknie za około sześć lat. Już wkrótce ma wejść ustawa nakazująca kremację wszystkich zmarłych. W Polsce nie mamy jeszcze tak dramatycznej sytuacji, jednak należy wsiąć pod uwagę, że w przyszłości my również będziemy musieli zmierzyć się z tym problemem.

Obecnie jeszcze nie ma się czym martwić, jednak kremacja i tak zyskuje coraz więcej zwolenników. Urny na prochy sprzedają się jak świeże bułeczki. Dostępne są najróżniejsze modele, które obejmują między innymi ekskluzywne urny z licznymi ornamentami oraz napisami. Producenci umożliwiają samodzielne zaprojektowanie urny według własnego pomysłu. Możliwe jest dodanie dowolnego napisu lub inskrypcji. Urny mogą mieć dowolny kolor oraz kształt. Najdroższe są urny pozłacane prawdziwym złotem. Cienka warstwa nanoszona jest ręcznie przez specjalistów, a następnie zabezpieczana jest przed łuszczeniem się specjalną powłoką.

Hitem ostatnich lat są naszyjniki z miejscem na prochy zmarłego. Niewielkie amulety, do których możliwe jest nasypanie niewielkiej ilości sprawiają, że w każdej chwili można być blisko ukochanej osoby. Produkowane są one w najróżniejszych kształtach. W sklepach dostaniemy między innymi naszyjniki w kształcie kwiatów, owoców lub klasyczne wzory w kształcie owalu lub krzyża. Miniaturowe urny sprawiają, że nigdy nie zapomnimy o bliskiej nam osobie i pamięć o nich zawsze będzie powracała, gdy tylko spojrzymy na naszyjnik. Najcenniejsze są ręcznie wykonane naszyjniki, a ich wartość zostaje nadana głównie przez ręczną pracę rzeźbiarza. Są one jednak bardzo drogie i tylko nieliczni mogą sobie na nie pozwolić. Naszyjniki wykonywane są ze szlachetnych materiałów takich jak złoto lub srebro. Sama miniaturowa urna w zależności od zasobności portfela może być również wykonana z drogiego kruszcu lub w tańszej wersji ze stali nierdzewnej. W drugim wypadku nanosi się specjalną powłokę, która nadaje ozdobie dowolny kolor. Najczęściej wykonuje się pozłacane amulety, gdyż prezentują się one najefektowniej.

Naszyjniki i tradycyjne urny to dwa najpopularniejsze sposoby na przechowywanie prochów po osobie zmarłej. To właśnie dzięki ich bliskiej obecności odczuwamy bliską więź, pomimo tego, że bliska nam osoba już dawno odeszła. Jest to także jeden z powodów, dla których kremacja zdobywa tak dużą liczbę zwolnenników.

2016-03-18T23:43:06+00:00Marzec, 2016|Informacje, Urny|0 komentarzy

Zostaw komentarz