Wazony, lampy i podstawki pod znicze

//, Wazony i lampy/Wazony, lampy i podstawki pod znicze

Wazony, lampy i podstawki pod znicze

Wiele osób wybierających odpowiedni wizerunek pomnika decyduje się na wybór tych posiadających jednolitą płytę nagrobną. Wybór tego rodzaju pomnika wynika zazwyczaj z jak najbardziej praktycznego podejścia do jego późniejszego utrzymania.

Właściwa opieka nad grobem kogoś zmarłego należy z całą pewnością do obowiązków kogoś z żyjących jego krewnych. Czasami jednak zdarzają się tego rodzaju sytuacje, w których nawet pomimo całkiem dość licznej rodziny, wizyty na cmentarzu tracą na sile i stają się coraz rzadsze. Traci na tym przede wszystkim wizerunek pomnika, dlatego też warto zadbać o to, żeby znajdujący się na cmentarzu nagrobek prezentował się należycie. Wybierając pomnik o pełnej płycie nagrobnej zyskujemy możliwość łatwiejszego zadbania o jego czystość i elegancki wygląd. Jest to możliwe oczywiście tylko i wyłącznie pod warunkiem postawienia na płycie pewnych akcesoriów nagrobnych. W skład tych akcesoriów wchodzą na pewno wazony na kwiaty, lampy oraz znicze i podstawki.

W przypadku wazonu jak wszyscy możemy się łatwo domyśleć służy on głownie w celu utrzymania długiej świeżości kwiatów. Naturalnie nie stoi również nic na przeszkodzie żeby w wazon włożyć kwiaty sztuczne. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w przypadku chęci postawienia wazonu przy pomnika dobrze jest przymocować go do bocznej podstawki pomnika. Tego rodzaju zabieg uniemożliwi ewentualne próby kradzieży zwłaszcza, jeżeli wazon jest wyjątkowo oryginalny. Podobne rozwiązanie warto również zastosować w przypadku lamp ozdobnych ustawianych coraz częściej na pomnikach.

Innym rozwiązaniem bardzo często stosowanym w ostatnim okresie jest wykorzystanie podstawki pod znicze. Dzięki ich zastosowaniu na pomniku nie znajdziemy tak trudnych do usuwania śladów roztopionego wosku, który wylewa się zazwyczaj wskutek pęknięcia znicza. Używając podstawki pod znicze zapobiegamy powstawaniu nieestetycznie wyglądających plam na pomniku. Zaletą tego rozwiązania jest to, że w przypadku pęknięcia znicza i rozlania się wosku zastyga on na podstawce, z której dużo łatwiej go usunąć. Istnieje również możliwość wymiany podstawki. Tego rodzaju element bywa wykonany zazwyczaj w formie płytki z twardego szkła. Spotkać się można również z płytką z kolorowej pleksi lub innego przezroczystego materiału. Czasami też bywa ona wykonana z kawałka materiału, z którego został wykonany pomnik.

Dodatkowym elementem spotykanym przy coraz większej ilości pomników stały się ławeczki umożliwiające chwile zadumy i wewnętrznej rozmowy z kimś, kto odszedł. Ławeczki te są również jednym z bardziej praktycznych elementów znajdujących się przy pomnikach. Dzięki nim, bowiem bardzo łatwo możemy schować grabki, szmatki lub jeszcze jakieś inne podręczne narzędzia służące do pielęgnacji miejsca przy pomniku.

2016-04-27T04:44:03+00:00Kwiecień, 2016|Informacje, Wazony i lampy|0 komentarzy

Zostaw komentarz