Kupić gotowy wieniec pogrzebowy czy zamówić indywidualnie wcześniej w kwiaciarni ?

///Kupić gotowy wieniec pogrzebowy czy zamówić indywidualnie wcześniej w kwiaciarni ?

Kupić gotowy wieniec pogrzebowy czy zamówić indywidualnie wcześniej w kwiaciarni ?

Znajdą się wśród nas osoby, które udając się do kwiaciarni, z dowolnych przyczyn mają precyzyjnie określone oczekiwania i dokładnie wiedzą jakie kwiaty kupić, bądź zamówić. Jednak wiele osób po wejściu przygląda się stojącym w donicach kwiatom z zastanowieniem, nie potrafiąc wyobrazić sobie jak będą wyglądały w kompozycji. Dodatkowy problem, w szczególności dla panów stanowi symbolika poszczególnych roślin, dlatego w czasie wyboru najczęściej proszą o radę udzielając informacji na jaką okazję potrzebują wiązanki.

Podobne dylematy przezywa większość z nas gdy przychodzi nam wybrać wieniec na pogrzeb. Okazja smutna, a kwiaty z całą pewnością będą na miejscu, a nawet wypada się z nimi pojawić. O ceremonii oraz dniu i godzinie w jakiej się odbywa dowiadujemy się zwykle co najmniej kilka dni wcześniej. Mamy więc czas aby się przygotować. Możemy wybrać się do kwiaciarni od razu i zamówić odpowiednią wiązankę na dany dzień, która zostanie dla nas przygotowana i jedynie ją odbierzemy bądź zdajemy się na los i kupujemy gotową kompozycję w dniu pogrzebu.

Decyzja o tym jak postąpimy jest determinowana przez kilka czynników. Najważniejszym z nich oczywiście jest fakt jak dobrze znaliśmy zmarłego i czy należał do naszej rodziny. Bliscy najczęściej zamawiają kwiaty już w trakcie planowania ceremonii w zakładzie pogrzebowym bądź udają się wcześniej do wybranej kwiaciarni.

Często udajemy się jednak na pogrzeb bliskiej osoby kogoś z naszych znajomych, przyjaciół lub idziemy pożegnać sąsiada. Wówczas nie wydajemy na wiązankę wiele pieniędzy i łatwo jest nam się zdecydować na jedną z już przygotowanych.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie kwiaciarnie posiadają przygotowane wiązanki pogrzebowe, które możemy w dowolnej chwili kupić. Może się okazać, że jest spora kolejka plus inne zamówienia do wykonania i przez to albo nie zdążymy na pogrzeb, albo będziemy liczyć na szczęśliwy zakup kwiatów obok cmentarza lub w najgorszym razie pójdziemy z pustymi rękami. Patrząc na to w ten sposób najlepszym rozwiązaniem wydaje się wcześniejsze zamówienie wiązanki i jedynie jej odbiór w dniu pogrzebu.

2016-05-24T05:08:29+00:00Maj, 2016|Wieńce pogrzebowe|0 komentarzy

Zostaw komentarz