Na jak duży wieniec pogrzebowy się zdecydować ?

///Na jak duży wieniec pogrzebowy się zdecydować ?

Na jak duży wieniec pogrzebowy się zdecydować ?

Wieniec pogrzebowy to kwiatowa kompozycja o dość specyficznym przeznaczeniu, tak więc jej wybór nie jest na pewno najłatwiejszy. Gdy przeżywamy śmierć kogoś bliskiego lub nawet osoby, którą po prostu znaliśmy nie do końca zastanawiamy się nad faktem jak ma wyglądać wieniec jaki przyniesiemy na cmentarz. Za jego podstawowe zadanie uważamy wyrażenie żalu i pamięci.

W kwestii doboru kwiatów oraz skomponowania napisu jaki umieszczony zostanie na szarfie z całą pewnością możemy liczyć na pomoc pań kwiaciarek, które znacznie częściej spotykają się z koniecznością wykonania właśnie takiej wiązanki.

Dla wielu osób problem pojawia się w chwili gdy muszą zdecydować jak wielki ma być wieniec, który zostanie przygotowany. W większości przypadków podstawową zasadą jaką się kierujemy jest stopień pokrewieństwa lub to jak bardzo dana osoba była nam bliska. Jest to w gruncie rzeczy słuszne postępowanie, ponieważ udając się na pogrzeb osoby, którą tylko trochę znaliśmy, która była naszym sąsiadem lub była bliska dla kogoś kto jest dla nas ważny chcemy wyrazić swoją obecnością nasze wsparcie dla rodziny. Wielkość wieńca nie ma wówczas większego znaczenia. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na jeden z mniejszych. Na miejscu będzie również zakup gotowej wiązanki z szarfą z napisem „ostatnie pożegnanie” gdyż nie musi to być nic bardzo osobistego.

Jeśli osoba zmarła była nam bardzo bliska, to najczęściej możemy zamówić duży wieniec w firmie organizującej pogrzeb. Wówczas wielkie wieńce od najbliższych zostają najczęściej wystawione już w kaplicy obok trumny a następnie przewiezione z orszakiem pogrzebowym i wyeksponowane na grobie. Wieńce takie są najczęściej dość dużych gabarytów. Pięknie przygotowane z szarfami wyrażającymi miłość, smutek i ubolewanie najbliższych.

Wielkość wieńca najlepiej uzależnić więc od stopnia pokrewieństwa i przywiązania do danej osoby. Wyraża on również niejako poziom naszego smutku i miłości. Z całą pewnością bliscy zdecydują się na te znacznie większe, zaś osoby mniej związane ze zmarłym przyniosą te niewielkie, stanowiące element wsparcia.

2016-05-26T10:23:45+00:00Maj, 2016|Wieńce pogrzebowe|0 komentarzy

Zostaw komentarz