Przygotowanie uroczystości pogrzebowej to nie lada wyzwanie jeśli zamierzamy zadbać o każdy nawet najdrobniejszy element samodzielnie. Sama trumna z pełnym wyposażeniem, jej dopasowanie, wybór poszczególnych składowych, może stanowić już spory problem dla laika. Rodzaj drewna, kolor, wyścielenie, ozdoby, kwiaty, uchwyty oraz nie bez znaczenia tabliczki natrumienne.

Umieszcza się je na wieku skrzyni. Możliwe jest wpisanie na niej podstawowych danych osoby zmarłej, takich jak imię, nazwisko i ewentualnie daty urodzenia oraz śmierci. Tabliczkę taką dobrać możemy w czasie zakupu trumny lub np. zamówić gotową w sieci i jedynie dostarczyć w celu jej zamontowania.

Z całą pewnością nie jest to element niezbędny na każdej trumnie. Jednak większość z nas decyduje się na jej umieszczenie, gdyż daje nam to poczucie iż nawet jeśli nagrobek z jakichś powód uległby zniszczeniu to trumna nie pozostanie bezimienna i będzie na niej widniała informacja o bliskiej nam osobie, która spoczywa właśnie w tym miejscu.

Koszt wykonania takiej tabliczki plasuje się w granicach zaledwie kilku złotych, tak więc biorąc pod uwagę koszty całego pogrzebu jest to żaden wydatek. Najłatwiejszą, zdecydowanie najszybszą i zarazem najmniej absorbującą dla nas opcją jest wybranie odpowiedniego wzoru tabliczki w zakładzie pogrzebowym w czasie ustalania wszelkich szczegółów organizowanej ceremonii. Konsultant z całą pewnością wskaże nam wszelkie możliwości i opcje związane z dodatkami i elementami trumien.

Zlokalizowanie metalowej tabliczki na wieku trumny jest elementem świadczącym o pamięci i chęci zapisania danego człowieka na zawsze. Życie jest ulotne i każdy z nas w końcu odejdzie, natomiast taki dodatek sprawia, że czujemy iż pozostawiamy po członku naszej rodziny coś więcej, że nasze działanie pozwoli aby nie została zapomniana. Tak więc przytwierdzanie tabliczek natrumiennych jest przede wszystkim opcją, która ma pozytywnie wpłynąć na odczucia osób dalej żyjących, które tęsknią i chcą pamiętać.