Wiele osób jest zaskakiwana śmiercią bliskiej osoby, dodatkowo przytłaczające koszty organizacji pochówku wydają się nie mieć końca. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do wybranego zakładu pogrzebowego, gdzie zyskamy możliwość organizacji całości ceremonii bezgotówkowo w ramach zasiłku, który zostanie wypłacony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Udając się do zakładu pogrzebowego najlepiej jeśli będziemy posiadać już wyrobiony akt zgonu oraz dokumenty potwierdzające iż osobie zmarłej lub nam przysługuje prawo do wypłaty zasiłku pogrzebowego, przydatne mogą okazać się również dowody tożsamości.

Aby usługa taka była możliwa wystarczy podpisanie odpowiedniego upoważnienia w firmie pogrzebowej, dzięki czemu jej pracownik będzie miał możliwość załatwienia wszelkich formalności związanych z uzyskaniem zasiłku z ZUS. Oczywiście stosowny zasiłek przysługuje również osobom należącym do KRUS – tutaj jednak konieczne jest złożenie wniosku osobiście, a firmy oferują najczęściej pomoc w jego właściwym wypełnieniu.

Rozwiązanie bezgotówkowe jest dla nas korzystne, gdyż nie musimy „wykładać” środków na organizację pogrzebu, które odzyskamy po jakimś czasie. Możliwe również że nie stać nas na pokrycie kosztów z własnej kieszeni. Dodatkowo firma pogrzebowa pomoże w organizacji całości ceremonii. Wszystko zastanie przygotowane za nas i w ramach określonej kwoty, którą samodzielnie moglibyśmy znacząco przekroczyć.

Tak więc jeśli stajemy przed koniecznością organizacji pochówku bliskiej osoby rozważmy możliwość skorzystania z usług firmy pogrzebowej na zasadach bezgotówkowych. Pamiętajmy o dokładnym zapoznaniu się z umową przed jej podpisaniem i o dopilnowaniu przestrzegania wszelkich ustaleń. Warto również wybrać firmę, która cieszy się zaufaniem klientów i działa na rynku od lat aby uniknąć wszelkich nieprzyjemności.